O Nas

Wychodząc na przeciw wyzwań związanych z aktywnym i zdrowym starzeniem się stworzyliśmy dzienny i całodobowy ośrodek dla osób niesamodzielnych na terenie Praszki.
Stworzyliśmy unikalne oraz kameralne miejsce zamieszkania i odpoczynku dla starszych osób. Nie bez znaczenia jest nazwa naszego domu – Desiderata.
Oznacza życzenia dobrego życia napisane przez filozofa i prawnika Maxa Ehrmanna.
To ponadczasowy drogowskaz etyczny i moralny. Tajemnica szczęścia i spełnienia.

Dom opieki osób niesamodzielnych optymalnie zaspokaja potrzeby bytowe, opiekuńcze czy zdrowotne. Zapewnia pomoc, wsparcie, aktywizację i rehabilitację osobom w dowolnym wieku. Dobra lokalizacja zapewnia naszym mieszkańcom łatwy dostęp do ośrodków kultury takich jak: kino, dam kultury, muzeum, urokliwego centrum miasta i kościołów.

Nieopodal nasz znajduje się ośrodek zdrowia, apteka. Kompleks sklepów, a także ośrodki sportu i rekreacji. Dom opieki powstał w miejscu w którym króluje wszechobecna przyroda. Z tarasu rozciąga się widok na rozlewisko rzeki Prosny. Piękny świergot ptaków wprowadza pozytywny nastrój od samego świtu. Świeże powietrze i stały kontakt z przyrodą przyspiesza rekonwalescencję i powrót do zdrowia. Dom opieki dzięki swojemu położeniu posiada swój niepowtarzalny i swoisty klimat co jest niewątpliwym atutem tego miejsca. Dom opieki osób  niesamodzielnych zapewnia pobyt dzienny, całodobowy jak i zabiegi szeroko rozwiniętej rehabilitacji.